VRF Klima Nedir ?

fujitsu-vrf-banner-545

VRF Klima Sistemleri (Variable Refrigerant Flow) İngilizce bir kısaltma olup Türkçe'de değişken debili klima sistemleri anlamına gelmektedir. Sistem bilinen bir klima sisteminin geliştirilerek daha verimli ve kullanışlı olarak birden fazla mahallin iklimlendirilmesi hedefine ulaşmak için tasarlanmıştır. Sistem tekil veya modüler bir dış ünite ve buna bağlı bir veya daha fazla iç ünitenin bakır boru ve branşmanlar vasıtasıyla birbirine bağlanması şeklinde düşünülebilir. Değişken debili bir sistem olması sayesinde gerektiği kadar soğutucu akışkan doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan iç üniteye sevk edilerek ısıtma veya soğutmada kullanılması sağlanır. Gaz akışı inverter kompresör veya kompresörlerle iç ünitelere dağıtılarak, mekanların iklimlendirilmesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi sayesinde soğutma / ısıtma işlemini aynı anda veya ayrı zamanlarda gerçekleştirebilir.

VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restorantlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde tercih edilmektedir.

Fujitsu VRF Klima Sistemleri her projeye özel olarak ve farklı model cihazlarla hazırlandığından bütçeleri farklılık göstermektedir. Mühendislerimiz tarafından projenize en uygun fiyat ve ödeme koşullarını oluşturabilmemiz için formu doldurabilir, yada 0212 217 00 01 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.