Fujitsu Klima Haberler


"Otellere sığmadı. "
21/11/2013
 
fujitsu-bayi-servis-antalya-organizasyonu
   
Fujitsu'nun tüm Türkiye' deki Bayi ve Servislerine yönelik olarak Antalya' da düzenlediği 3 günlük organizasyona 400' ün üzerinde katılım sağlandı.

Güneşli havayı da fırsat bilen misafirler denizin, havuzun ve güneşin tadını çıkardılar. 5 yıldızlı iki otelde konaklamanın yapıldığı organizasyonda misafirler için ayrıca düzenlenen gezilerle Aspendos ve Perge antik şehirleri ile bir doğa harikası olan Kurşunlu Şelalesi ve Milli Parkı ziyaret edildi.

Yapılan toplantı ile Türkiye iklimlendirme pazarı değerlendirilirken, Fujitsu 2014 planlamasını ve stratejik yol haritasını Bayi ve Servisleri ile paylaştı.

İklimlendirme pazarının geleceği, yeni enerji yönetmeliği, satış sonrası hizmetlerin yeni yapılandırması konularının da görüşüldüğü toplantıda, pazarda ses getirecek kampanyalar da bizzat şirketin Genel Müdür'ü Kerem Okudan tarafından açıklandı. Toplantıya ayrıca sektörün duayenlerinden Mustafa Baygan da katılım gösterirken, Fujitsu' un çiçeği burnunda Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet Gökalp de hazırladığı eğitim sunumuyla katkıda bulundu.

Ayrıca toplantının bel kemiğini oluşturan stratejik planlama bölümünde direkt Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşme imkanı yakalayan Bayi ve Servislerin sorularına, Yönetim Kurulu üyeleri Gökay Tutulmaz, Özgür Boz ve Süleyman Hilmi Hacıoğlu tarafından detaylı cevaplar verildi.

Düzenlenen Gala Gecesi ile 2013 yılının başarılı Bayi ve Servislerine plaket verilirken, yapılan çekilişle de misafirler çeşitli hediyeler kazandılar.

"Şirketin gelecek planlamasını paydaşları olarak gördüğü Bayi ve Servisleri ile birlikte şekillendirme stratejisinin pazarın takdirini kazanacağı şüphesiz." Şeklinde açıklamada bulunan Genel Müdür Kerem Okudan, son olarak basın açıklamasını: "Ekonomik yapı, ürün yelpazesi, stok planlama, dağıtım kanalı yapılandırması gibi konular tüm şirketlerin pazardaki rolleri için üstüne düştükleri ortak başlıklardır. Önemli olan, farklılık yaratacak stratejilere sahip olmaktır. Direkt temas, esneklik, bilgilendirme hızı gibi başlıklara yönelen şirketlerin hep bir adım önde olacağını ve sürdürülebilir başarıya sahip olacağını düşünüyoruz." sözleri ile tamamladı.
"FUJİTSU EĞİTİMDE HIZ KESMİYOR !!! "
30/05/2013
 
fujitsu-satış-sonrası-eğitimi
   
Fujitsu, Satış Sonrası Hizmetler için Eğitim Programlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye'de bulunan Fujitsu İklimlendirme Sistemleri Teknik Servislerine "Sürekli Eğitim" Mottosu ile her hafta eğitim düzenleniyor. Teknik Servisler dönüşümlü ve periyodik olarak iki hafta Genel Merkez'de eğitime alınırken, takip eden üçüncü haftada bizzat şantiyede cihaz başında uygulamalı eğitime tabi tutuluyorlar. Büyümenin ancak konusunda donanımlı Teknik Servisler ile mümkün olabileceğinin bilincinde olan şirket Üst Yönetimi, en çok bu konuya önem verdiklerini her fırsatta vurguluyorlar.
       
"Fujitsu düzenli olarak sürdürdüğü "Üniversiteler ve Meslek Liseleri İle İşbirliği Programı"'na Uludağ Üniversitesi'nde "VRF Sistemler" konulu eğitimi ile devam etti. "
02/01/2012
 
fujitsu-üniversitelere-vrf-eğitimi
   
Fujitsu düzenli olarak sürdürdüğü "Üniversiteler ve Meslek Liseleri İle İşbirliği Programı" na Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Elektrik ve Enerji Bölümü, İklimlendirme Soğutma Teknolojisi Programı son sınıf öğrencilerine "VRF Sistemler" konulu eğitimi ile devam etti. Seminerde VRF sistemleri genel tanıtımı, çalışma prensipleri ve diğer sistemlerden farkı gibi konular işlendi. Öğrencileri konuya olan ilgileri ve katılımları, etkili bir etkinlik olması açısından konunun ne kadar önemli olduğunu da gözler önüne serdi. Seminerde iklimlendirme sektörünün problemleri de öğrencilerle soru cevap şeklinde ele alındı. Ara eleman eksikliği, yeni mezun öğrencilerin başarılı olmak adına neler yapabilecekleri, karışılacakları sıkıntılarla nasıl başa çıkmaları gerektikleri gibi konular anlatıldı. Öğrencilere seminer sonunda VRF sistemle ilgili ihtiyaçları olabilecek teknik dokümanlar verildi.
       
"TÜRKİYE ÇAPINDAKİ KURUM TEKNİK TEMSİLCİLERİNİN KATILDIĞI EĞİTİM, Fujitsu TARAFINDAN 05-07 ARALIK 2012 TARİHİNDE K.K.T.C. MERİT CRYSTAL HOTEL'DE YAPILDI. "
10/12/2012
 
fujitsu-vrf-resmi-kurumlarda-görevli-teknik-personele-yönelik-eğitim-1
   

 "Gurur Kaynağımız Size Sağladığımız Değerlerdir"

"Gurur Kaynağımız Size Sağladığımız Değerlerdir" sloganı ile  Resmi Kurum ve Kuruluşlarda görevli Teknik Personele yönelik  "Kamu Binalarında Soğutma Sistemlerinde Enerji Tasarrufu" ve "Kamusal Alanlarda Klasik Sistem ile VRF Sistem Karşılaştırması ve Seçim Kriterleri" başlıklı Eğitim 05-07 ARALIK 2012 tarihleri arasında K.K.T.C. Merit Crystal Hotel'de yapıldı.

Türkiye Çapından 148 Teknik personelin katıldığı Eğitim, GMD Mühendislik'den Orhan Gürson ve İSADA Onursal Başkanı Turhan Karaya tarafından verildi.


Açılış Konuşması, Fujitsu Ankara Bölge Müdürü Hasan Özen tarafından yapılan Eğitim Toplantısında, Fujitsu Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Hilmi Hacıoğlu, Gökay Tutulmaz, Özgür Boz, Firma Genel Koordinatörü İSKİD Kurucu Üyesi Mustafa Baygan, Genel Müdür yardımcısı Kerem Okudan ve Firma Bölge Müdürleri yer aldı.

Mustafa Baygan, Klima'nın Dünya ve Türkiye sektörüne girişinden bugüne kadar olan gelişmeleri, Fujitsu'un Ticari Faaliyete başladığı 2008 yılından itibaren 5 yıl içinde geçmiş sektörel deneyimi  ile Türkiye Pazarında önemli bir yol kat ederek, sektörde faaliyet gösteren büyük firmalar arasında yer aldığını ve  bu hızlı ilerlemenin devam edeceğini söyledi.

Firma olarak Kurumların, marka ve markalar arkasında bulunan firmalarda aradıkları özellikleri bildiklerini ve yönetim olarak, satış ve satış sonrası Stratejilerini buna göre oluşturduklarını ifade eden Hasan Özen, Türkiye çapına yayılmış profesyonel İş Ortakları ve Servisleri ile hizmet verdiklerini, Eğitim çalışmalarının, 2008 den itibaren periyodik olarak Üniversitelerde, Meslek Odalarında bölgesel olarak yapılmakta olduğunu belirtmiştir.

Özellikle VRF (Değişken Debili Soğutma Sistemi) sistemlerin projelendirmesi ve seçim kriterlerinin, sistemin verimli çalışmasında ve enerji tasarrufunda  büyük etkisi olduğunun altı çizilen Eğitimin ilk bölümünde GMD Mühendislik den Orhan Gürson  tarafından ,Kamu Binalarında Soğutma Sistemlerinde Enerji Tasarrufunda hangi seçim ve kriterlerin etkin olduğunu  anlatılmıştır.

Eğitimin ikinci bölümünde İSEDA Kurucu üyesi,Onursal başkanı,T.O.B.B.İklimlendirme Meclisi Eğitim Komitesi Başkanı Turhan Karakaya , Konvansiyonel ve VRF sistemler arasındaki farkları, Dünyada ve Türkiye'de her geçen gün artarak devam eden VRF Sistem uygulama alanlarını, VRF Sistem seçim, projelendirme ve uygulanmasında dikkate alınması gereken önemli kriterleri anlatmıştır.

Hatalı seçim, proje ve uygulamalarının, VRF sistem çalışma performans ve verimini direk etkilediği ifade edilen eğitimde, Sistem veriminin bir mevsimdeki soğutma miktarının, bir mevsimdeki enerji girdilerine oranı ile değerlendirilmesi gerektiği söylenmiştir.
VRF Sistemler de bakım sürecinin, sistemin çalışma performans ve verimini direk etkilediği ifade edilen eğitim, katılımcıların soru cevapları ile son bulmuştur.

Eğitime katılan Kurum temsilcileri, bu tür eğitimlerin kendilerine büyük katkı sağladığını dile getirmişlerdir.
Fujitsu Tarafından Eğitim sonunda Tüm Katılımcılara Eğitim Sertifikası verilmiştir.

 
fujitsu-vrf-resmi-kurumlarda-görevli-teknik-personele-yönelik-eğitim-2
 
fujitsu-vrf-resmi-kurumlarda-görevli-teknik-personele-yönelik-eğitim-3
 
fujitsu-vrf-resmi-kurumlarda-görevli-teknik-personele-yönelik-eğitim-4
       
"THE HOUSE BOSPHORUS HOTEL ORTAKÖY FUJİTSU VRF KLİMA SİSTEMLERİ TERCİH EDİLDİ."
04/01/2012
 
the-house-butik-otel-vrf-projesi
   
Boğaziçi köprüsü ayağında,Ortaköy camii yakınında, muhteşem deniz manzaralı 19. yüzyılda yapılan ve uluslar arası bir üne sahip, ödüllü THE HOUSE butik otel'de FUJITSU VRF Klima sistemleri tercih edildi. Satış ve montajı ANTEK KLİMA tarafından gerçekleştirilen projede,23 adet ultra lüks oda ve denize doğru uzanan kafeterya FUJITSU VRF SİSTEM klima cihazları ile tarihi dokuyu koruyacak şekilde proje dizayn edildi.Projede kompakt kanallı iç ünite ve kompakt kaset tipi iç ünite tercih edildi. Projede ısıtma ve soğutma sistemi tamamen FUJITSU VRF sistemi ile yapılmaktadır. Otel, orijinal hatları ile tarihi değerlere ve çağdaş çizgilere sahip bir tasarım harikasıdır. Otelin yer aldığı Ortaköy, tarihi dokusu, doğal güzellikleri, restorantları ve kafeteryalarıyla İstanbul' un en canlı,en gözde semtlerinden biridir. Birkaç adım ilerisindeki Ortaköy Cami, konumuyla 360 derecelik boğaz manzarası sunmaktadır. RICKY MARTIN, KEVIN SPACEY, MATT DAMON ve MONICA BELLUCI gibi dünyaca ünlü starların tercih ettiği bu yapıyı Fujitsu ailesinin referans listesine kattığımız için büyük mutluluk duymaktayız.
       
"FUJITSU İnce duvar tipi klima modeli ile "IF Product Design Award 2012" iF tasarım ödülünü kazandı."
03/01/2012
 
ASYGLU/ASYGLT-if-iyi-tasarım-ödülü
   
FUJITSU İnce duvar tipi klima modeli [LT / LU serisi] ile "IF Product Design Award 2012" iF tasarım ödülünü kazandı. IF TASARIM ÖDÜLLERİ ; iF International Forum Design GmbH Honnover-Almanya himayesi altında düzenlenen bir uluslararası yetkili tasarım ödülüdür.Dünya çapında Endüstriyel ürünlerin mükemmel dizaynları ürün , iletişim,malzeme , paketleme olmak üzere 4 kategoride seçiliyor.Bu yıl 48 ülkeden toplam 4322 katılımcı vardı.Zorlu bir elemeden sonra 1218 ürün ödüle layık görüldü.FUJITSU bu ödülü [LT / LU serisi] ile kazandı. IF TASARIM ÖDÜLÜ ; iF International Forum Design GmbH Honnover-Almanya tarafından desteklenmektedir.1953 yılında bulunan bu ödül, tarihi yarım asrı geçen uluslararası yetkili tasarım ödülüdür. Ayrıca FUJITSU [LT / LU serisi] Japan Institute of Design Promotion tarafından "Good Design Award 2011" ( "İYİ TASARIM ÖDÜLÜ" ) ödülüne layık görüldü.FUJITSU "IF Product Design Award 2012" ile birlikte çifte ödül kazanmış oldu. "İYİ TASARIM ÖDÜLÜ" ; kullanım kolaylığı,gelişen konsepti,yeni işlevleri ve teknolojisi , en önemlisi kullanıcıların bakış açılarına dayalı seçilmektedir. ASYGLU/ASYGLT Modeli geleneksel modellerin iç yapısı baz alındığında %20 daha fazla enerji tasarrufu sağlamasının dışında, kalınlık baz alındığında 185 mm değeri ile sektörün en ince cihazı olma özelliğine sahiptir.Sessiz iç ve dış ünite büyük bir uyum içinde çalışmaktadır.Uzaktan kumandası sık kullanılan tuş tasarımı , sadeliği ve şıklığı ile dikkat çekmektedir.
       
"Yeni Binasına kavuşan Konya Ereğli Öğretmenevi FUJİTSU VRF Klima Sistemleri ile iklimlendirildi."
13/07/2011
       
fujitsu-vrf-konya-ereğli-öğretmen-evi-vrf-projesi
   

İkizkaya İnşaat San. ve Tic.Ltd.Şti. tarafından yapılan Konya Ereğli Öğretmenevi'nde Japon Teknolojisi FUJİTSU VRF Klima Sistemleri kullanılmıştır. Projede Toplam 170 HP kapasiteye sahip 13 adet Dış Ünite ve 104 adet iç ünite yer almaktadır. Kurulan VRF Klima Sisteminde, 400 adet iç üniteyi aynı anda kumanda edebilen, Sektörde Teknolojisi En Gelişmiş Dokunmatik Panel Kumanda (Touch Kontrol) uygulaması yapılmıştır.


       
Tahtakale Spot 5 yeni mağazasında FUJİTSU VRF PLUS Sistemleri ile İklimlendirilecek.
18/05/2011
       
tahtakale-spot-5-yeni-mağazasında-fujitsu-vrf-tercih-etti
   

Akdeniz Bölgesinde ve Antalya genelinde hızlı yükselişine yeni mağazaları ile devam eden Tahtakale Spot Varsak Gıda ,Varsak Giyim,Düden,Larave Elmalı Şubeleriyle bölgesel anlamdaki en güçlü marketler zinciri olma yolunda ilerliyor. 5 yeni mağaza da Fujitsu VRF Plus sistemleri kullanılacak.Mağazalarda Tavan tipi iç üniteler ve teknolojinin son noktasını yakalayan VPluss serisi yüksek COP li Fujitsu cihazlar ile tesis edilecektir.Ayrıca mağazaların ofis bölümlerinde duvar tipi VRf cihazlar kullanılacaktır.46 adet iç ünite ve 15 adet dış üniteden oluşan sistemlerin kurulumu 30 gün içerisinde tamamlanacaktır. Satın alma aşamasında cihazların EER ve Cop verimlilik oranlarını özellikle inceleyerek markamızı tercih eden Tahtakale Spot Yönetimkurulu başkanı Sedat Cengiz bey e ve değerli yönetim kurulu üyelerine Fujitsu olarak Teşekkürlerimizi sunarız.

       

Akdeniz Üniversitesi FUJİTHERMA VRF Olarak İklimlendirilmiştir
18/04/2011

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi A ve C Bloklar FUJİTHERMA VRF Olarak İklimlendirilmiştir.

akdeniz-üniversitesi-mühendislik-fakültesi-fujitherma-vrf-projesi
   

Ado İnşaat Tarafından yapılmakta olan Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi A ve C Bloklar FUJİTHERMA VRF Olarak İklimlendirilmiştir.

18 dış ünite ve 96 iç ünitenin oluşturmuş olduğu VRF projesinde yüksek COP cihazlar kullanılmıştır.Uygulama ve montaj ı ESB Mühendislik tartafından yapılan projede standartlara uygun bakır boru ve İzolasyon malzemeler kullanılmaktadır.Akdeniz Bölgesinden Türkiye pazarına önemli katkıları bulunan ADO Grup Yönetimine,Akdeniz Üniversitesinin değerli Kontrol ve denetleme Makina Mühendislerine,Mücadeleci ruhu ile tüm işlerimizde kaliteli partnerliğimizi yapan ESB Mühendisliğe Fujitsu olarak teşekkürlerimizi sunarız.


FUJITSU İLE REEF LOFT DA YAZLAR SERİN, KIŞLAR SICAK
24/02/2011

Fujitsu split 12 Takım, Fujitsu multi 65 iç ünite, 28 dış ünite kullanılacaktır

Bodrumun eşsiz güzelliği muhteşem Akdeniz Güneşini tamamlayan Reef Loft projesi müteahhit Denpa Yapı İnşaat Ticaret Ltd.Şti tarafından inşa edilmektedir. Reef Loft Bodrumun tam merkezinde, Kumbahçe mahallesi, paşatarla mevkiinde projesini uluslar arası üne sahip mimar Boran Ekinci'nin hazırladığı hem konumu hem de panoramik ege denizi, bodrum kalesi ve gün batımı manzarasıyla eşsiz bir proje 12 adet 3 oda + 1 salon, 16 adet 1 oda+1 salon toplam 28 üniteden oluşan butik bir yerleşim.
Akdeniz Güneşini tamamlayan Reef Loft projesi Fujitsu Grubun Fujitsu Klimalarıyla güneş olup ısınacak,rüzgar olup soğuyacak. Bodrum Bayimiz Metro Isıtma Soğutma Mühendislik ltd. şti. ile beraber aldığımız projede Fujitsu split 12 Takım, Fujitsu multi 65 iç ünite, 28 dış ünite kullanılacaktır.

       

EOLA PARK EVLERİNE FUJİTHERMA HAYAT VERDİ
22/02/2011

Eola Park Evleri Projesi'nin ilk iki bloğunda FUJİTHERMA KLİMA Sistemlerini tercih etti.

izmir-eola-park-evleri-fujitherma-vrf-projesi
   

İzmir'in güzel ilçesi Menemen'de Kalite Standartlarını Avrupa seviyesine taşıyan BOYRAZ İNŞAAT Yeni yatırımı Eola Park Evleri Projesi'nin ilk iki bloğunda FUJİTHERMA KLİMA SİSTEMLERİ ile Fujitsu Distribütörlüğün de yaptığı anlaşma sonucunda Fujitherma Klima Sistemleri kullanılacaktır. Karşıyaka bayilerimizden Günkar Klima nın Profosyonel çabaları sonucunda 136 takım Split cihaz Tesis edilmiştir.2 hafta içerisinde yapılan örnek dairelerde numune cihazlarımız takılarak BOYRAZ İNŞAAT müşterilerine sunulacaktır.

FUJİTHERMA Türkiye ekonomisinin kalkınmasına imkan tanıyacak A sınıfı cihazlar ile sektör e sunduğu ürünleri 1 yıllık deneme süresinde alınan %100 müşteri memnuniyetinden ve cihazların değerli markalar arasında yer bulmasından aldığı güven ile FUJİTHERMA ürünlerinin İthalatına hız vermiş,


Hidro Dizayn Mühendislik Merkez Ofisi
18/01/2011

Hidro Dizayn Mühendislik Merkez Ofisi FUJİTSU VRF PLUS Klima Sistemleri İle İklimlendirilmiştir.

hidro-dizayn-mühendislik-merkez-ofisi-fujitsu-vrf-projesi
   
Hidro Dizayn Mühendislik, Müşavirlik, İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi 16.06.1998 tarihinde İnş. Yük. Müh. Hakan Okuyucu, İnş. Yük. Müh. Aldonat Köksal ve İnş. Yük. Müh. M. Denizhan Bütün tarafından kurularak faaliyete geçmiştir.Hidro Dizayn, çalışma alanlarındaki projelerle ilgili olarak, herhangi bir projenin ön incelemesinden işletmeye alınmasına kadar, her safhasında mühendislik, müşavirlik ve kontrolluk hizmetleri sunmaktadır.

SANDALYE DÜNYASININ TERCİHİ FUJITSU VRF OLDU.
01/10/2010

Sandalye dünyası devlerinden Sandalyeci A.Ş. İstanbul Koşuyolu'ndaki yeni showroom binasında Japon Fujitsu VRF Klima Sistemlerini tercih etti.

sandalyeci-aş-fujitsu-vrf-projesi
   
Sandalye dünyası devlerinden Sandalyeci A.Ş. İstanbul Koşuyolu'ndaki yeni showroom binasında Japon Fujitsu VRF Klima Sistemlerini tercih etti. Satışı Ege Bölgesi bayilerimizden Natürel Klima tarafından gerçekleştirilen toplam 5 kattan oluşan ve 6.000 m2 oturma alanına sahip binada, turbo fanlı, gürültü seviyesi 31 dB(A) olan 4-Yöne Üflemeli Kasetli Cihazlar ile DC inverter kompresörlü dış üniteler kullanılarak güçlü,verimli, homojen hava dağılımlı iklimlendirme sağlanmıştır. Sistem 17.09.2010 tarihinde devreye alınmıştır.

ROMA BEACH RESORT & SPA HOTEL 'de Fujitsu dedi.
17/05/2010

Roma Beach Resort & Spa Hotel Fujitsu VRF Klima Sistemleri ile iklimlendirilmiştir.

roma-beach-resort-fujitsu-vrf-projesi
   
Türkmen Turizm Tic. Ltd. Şti, otelcilikteki yeni yatırımını yaz başında açacak. Fujitsu İklimlendirme Referanslarına Bu güzide yatırımı da ekleyerek Akdeniz Bölgesinde saygınlığını pekiştirmeye devam ediyor.
Cemal ve Cihat Sayın yönetimindeki Türkmen Turizm Tic.Ltd.Şti, otelilikteki yeni yatırımını yaz başında açacak. Grand Paradise Hotel ile sektörde faaliyette olan grup, Antalya Manavgat bölgesindeki ikinci tesisi Roma Beach Resort & Spa'yı Haziran ayı başında faaliyete sokacak.
Genel müdürlüğünü Yavuz Durmaz'ın yapacağı tesiste 225 oda ve 700 yatak bulunacak.

Fujitsu'nun Kalitesi 2.5 yıldır aralıksız sorunsuz çalışma ile tescillendi.
07/05/2010

Bereket Fide 2.5 Yıldır 7/24 Fujitsu VRF Kullanıyor.

bereket-fide-fujitsu-vrf-projesi
   
Bereket Fide 2.5 yıldır Fujitsu VRF sistemleri ile hiç durmaksızın üretimlerine devam ediyor.Sürekli üretimin olduğu kapalı mekan fide üretim tesislerinde hiç durmadan devam eden üretim nedeni ile VRF cihazlarının stop edilmeden ısıtma ve soğutma sağlamak mecburiyeti Fujitsu teknolojisinin başarısını gözler önüne seriyor.26 derece oda sıcaklığında sabitlenen tesislerde İklimlendirme sorunu yaşamandı ğı Bereket Fide yetkililerince belirtilmektedir.

Dünya Devi Fujitsu Tercih Etti.
03/05/2010

ABB Elektronik firmasının İstanbul Dudullu daki şubesi Fujitsu VRF Plus'ı uyguladı.

abb-elektronik-dudullu-fujitsu-vrf-projesi
   
ABB Elektronik firmasının İstanbul Dudullu daki Eğitim binasına yeni nesil FUJITSU VRF PLUS sistemler ile ısıtma soğutma çözümü uygulandı. İzmir Ekinoks Ltd. şirketi tarafından satışı gerçekleştirilen projede 42 HP lik dış ünite ile beraber 4 yön üflemeli kaset tipi ve kanal tipi 22 iç üniteden oluşuyor.

PTT'nin İskenderun Şubesi Fujitsu Tercih Etti.
19/02/2010

PTT'nin yeni bank konseptine uygun "Posta İşletme Merkezi" İskenderun'da hizmete girdi.

posta-işletme-merkezi-iskenderun-fujitsu-vrf-projesi
   
PTT'nin yeni bank konseptine uygun "Posta İşlemem Merkezi" İskenderun'da hizmete girdi. Mimari olarak da bölgede bir ilk olan Merkez'in iklimlendirmesi, Fujitsu VRF Sistemi ile gerçekleştirildi. Bina, 3500m2 lik bir alanda, 1500m2 oturuma sahip. Mekanik tesisat proje ve uygulamasını  bölgedeki çözüm ortağımız OL-AL Mühendislikten Sayın Olcay Önen'in yaptığı proje, bölgede ilkleri taşıması açısından önem taşıyor.

The North Shield Rest & Pub 'unda Tercihi Fujitsu
15/02/2010

The North Shield Rest & Pub Adana Şubesi Fujitsu Klima sistemleri ile ısıtılıp soğutulacak.

The North Shield Rest & Pub 'unda Tercihi Fujitsu
   
Türkiye'de birçok havaalanı da dâhil olmak üzere 18 adet şubesi bulunan ve ünlü bir zincir olan The North Shield Rest & Pub'ların son halkası Adana Ziyapaşa Bulvarında hizmete girdi. Dünya mutfağının lezzetlerinden oluşan yemeklerin tadına bakarken, sadece burada bulabileceğiniz 40'ın üzerindeki malt viski çeşidi ve yine sadece The North Shield Rest & Pub'larda bulabileceğiniz Ale tipi koyu renkli birası ve ev yapımı biralarıyla da ünlü bu seçkin mekan, iklimlendirmede de yine sektörünün seçkin markası, Fujitsu VRF Sistemini tercih etti. Tarz olarak tipik İngiliz ve İskoç tarzı dekorla döşenen mekanın konforunu, Japon Fujitsu VRF tamamlıyor.

Koton'un Tercihi Fujitsu
04/01/2010

Koton Genel Müdürlük  Binası Fujitsu Klima sistemleri ile ısıtılıp soğutulacak.

Koton' un Tercihi Fujitsu
   
Fujitsu Bayisi ve Servisi SETA Mühendislik tarafından satışı gerçekleştirilen projede, Isitma ve soğutma tamamen VRF Sistemle yapılacaktır.Binada Kompakt Kasetli ,kasetli ve kompakt kanallı cihazlar tercih edildi. Kompakt kaset tipi cihazlar;standart tavan paneline uyum sağlayan (600*600 mm)küçük boyutlu estetik panel tasarımına sahiptir. Kompakt tasarım  600*600 mm modeller dünyada ilk kez 24.000 btu/h kapasiteye ulaşmıştır. Yükseklik 230 mm Genislik ; 570 mm , derinlik 570mm ebatlarinda, yüksek basma özellikli drenaj pompası 700 mm  üzerinde standart olarak bulunmakta ve düsük ses seviyesine sahiptir. Ayrica kaset tipi cihazlar 2 yön,3 yön ve 4 yön üfleme yapabilme özelligine sahiptir. Ayrica kanal tipi cihaz gibi kullanilma imkanina sahiptir. Flex boru ile farkli bir mekanin isitilmasi ve sogutulmasi mümkündür.Kasetli cihazlar yüksek verimli 3 boyutlu pervane kanatlı turbo fana sahiptir.

Mersin Yücesoy Otel'in iklimlendirme tercihi de Fujitsu VRF klima !..
23/12/2009

Mersin Yücesoy Otel'in iklimlendirme tercihi de Fujitsu VRF klima sistemleri oldu.

Mersin Yücesoy Otel'in iklimlendirme tercihi de Fujitsu VRF klima
   

Bölgenin en ciddi Turizm yatırımlarından birisi olan Mersin Yücesoy Otel'in iklimlendirme tercihi de Fujitsu VRF klima sistemleri oldu. Çarpıcı, göz alıcı mimarisi ile dikkat çeken otel, "Şehir Otelciliği" kavramına da yeni bir yaklaşım getiriyor. Sahil otellerinde alışılagelen görsel zenginlik ve konforu şehir otelciliğine taşıyan Yücesoy İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yücesoy,  iş hayatında yakaladığı başarıyı bu sektörde de sürdüreceğe benziyor.

145 iç, 18 dış ünitenin bulunduğu VRF sistem uygulamasını, Mersin Konfor Klima gerçekleştiriyor. 2010 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanan Yücesoy Otel, Mersin Mezitli'nin çehresini değiştireceK.


BILEM HIGH CLASS OTEL
11/12/2009

Çağdaş iklimlendirme  Sistemlerine Merhaba Diyen BİLEM HIGH CLASS OTEL  Tercihini FUJİTSU VRF  Olarak Belirledi.

Bilem High Class Otel' in İklimlendirme Tercihi Fujitsu VRF
   

Antalya eski lara yolu üzerinde bulunan Öz-Bil  Otelcilik e ait olan otelde revize ve ilave çalışmaları tüm hızı ile devam etmektedir.Otelin Güzelleştirmesi ve geleceğin teknolojilerinin müşteri kalitesine yansıtılması amacı ile Nuri Bilem Bey  tarafından start verilen projenin Mimarisi  Projelerini ZEN Mimarlık Aslı KALFA  Tarafından yapılmaktadır. İklimlendirme aşamasında birçok markadan teklifler toplanan otelde FUJİTSU VRF  Tercih edilmiştir.10 dış ünite 72 adet iç ünite bulunan otel 5 ay içerisinde hizmete geçirilmesi planlanmaktadır.Mimari ve Mekanik olarak komple teknolojinin gereklerini yerine getiren Bilem Otel Müşteri potansiyelini en üst noktaya çıkarmayı planlamaktadır. Seçkin Markalar arasından Fujitsu VRF tercihlerinden dolayı Öz-BiL otelcilik Genel Müdürü Sayın Nuri Bilem bey e teşekkürlerimizi sunarız. FUJİTSU KLİMA SİSTEMLERİ 2009 yılında Referans listesine eklemiş olduğu projeler ile 2010 yılında Türkiye genelinde VRF sektörün de ilk sıralara yerleşme arzusuna  Bilem Otel gibi güzide projelerini  arttırarak hızla koşmaktadır.


YAPMIŞ OLDUĞU YATIRIMLAR İLE TÜRK TURİZMİNİN TEMEL TAŞLARINI OLUŞTURAN SİMTAN A.Ş
09/12/2009
SPAPİLLON Oteller zincirinin İklimlendirme işlerinde FUJİTSU VRF SİSTEMLERİ  İle El Sıkıştı..
SPAPİLLON Oteller zincirinin İklimlendirme işlerinde FUJİTSU VRF SİSTEMLERİ  İle El Sıkıştı..
   

Yapmış olduğu yatırımlarda daima kaliteli markalar ve firmaları tercih eden SİMTAN A.Ş Papillon Belvil Otel Restore işleri ve yeni yapılan bloklarında   FUJİTSU VRF SİSTEMLERİ ni tercih etti. Otelin Deneyimli teknik kadrosu ve uzman yönetimi  Fujitsu GUP Tarafından yapımış Fujitsu VRF uygulaması yapılan Otelleri gezerek  sistemlerin çalışmasını,Müşteri memnuniyetini bizzat yerinde incelemek sureti ile test etmiş ve FUJİTSU VRF Sistemlerinin Papillon Otellerinde Kullanılmasına Onay Vermiştir. Özellikle cihazların çalışma esnasındaki sessizliği,Performansının hissedilir düzeyde memnuniyet yaratması ve inceledikleri otellerdeki teknik heyetin Fujitsu bünyesinde yapılan tesisat ve işçiliklerden hoşnutluğu teknik heyetin olumlu raporuna etki etmiştir. 250 iç ünite 28  dış ünite ile ilk bölümüne başlanan Belvil Otelin alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzeredir.Otelin Bir bölümü Futbol Turizmine hazırlanmakta yılbaşına kadar faal hale getirilecektir. FUJİTSU VRF Tercihinde bulunan SİMTAN A.Ş Yönetim Kuruluna ,Papillon Otelleri Yönetim Kurulu Ve Teknik Heyetine  Fujitsu FUJİTSU VRF SİSTEMLERİ tercihlerinden dolayı Teşekkürlerimizi Sunarız.  

       

HASTUR HAST. VE TURZ. İŞLETMELERİ SAĞLIKLI KLİMA FUJITSU TERCİH ETTİ
06/10/2009
SANDIKLI TERMAL PARK OTEL Fujitsu bünyesinde FUJİTSU KLİMA SİSTEMLERİNİ Tercih etti. Antalya'nın lider mekanik firmaları arasında bulunan MATEK MÜHENDİSLİK Tarafından mekanik uygulamaları yapılan Otel 230 oda 465 yatak kapasitesine sahiptir.
HASTUR HAST. VE TURZ. İŞLETMELERİ SAĞLIKLI KLİMA FUJITSU TERCİH ETTİ
   

Sağlık Turizminin Yeni Gözdesi Afyon/Sandıklı ilçesinde HASTUR HASTAHANE VE TURİZM İŞLETMELERİ A.Ş Tarafından Yapımı devam etmekte olan SANDIKLI TERMAL PARK OTEL Fujitsu bünyesinde FUJİTSU KLİMA SİSTEMLERİNİ Tercih etti. Antalya'nın lider mekanik firmaları arasında bulunan MATEK MÜHENDİSLİK Tarafından mekanik uygulamaları yapılan Otel 230 oda 465 yatak kapasitesine sahiptir.


TÜRKİYE'NİN EN PRESTİJLİ PROJESİNİN İKLİMLENDİRMESİ FUJITSU'DAN
28/09/2009
Ağaoğlu'nun , Ataşehir' deki ofis projesi olan "My Prestige" Fujitsu VRF klima sistemleri ile iklimlendirilecek..
TÜRKİYE'NİN EN PRESTİJLİ PROJESİNİN İKLİMLENDİRMESİ FUJITSU'DAN
   

Ağaoğlu, İstanbul Ataşehir'de konut projelerinden sonra ofis projelerini de hayata geçirmeye başladı. Bu kapsamda ilk olarak My Prestige projesi, İş dünyasının standardını bilinenin çok ötesine taşıyor.My Prestige projesi ile geleceğin ofislerinin temelini İstanbul'un ve Türkiye'nin yakın gelecekteki Finans merkezi Ataşehir'de atıyor. Finans Merkezi Ataşehir'de ilk ofis projesi olan My Prestige, Finansın tam merkezinde tutmak isteyenlerin ilk tercihi olacaktır. Adıgüzel Mühendislik tarafından uygulanacak projede Fujitsu kompakt kasetli iç üniteler tercih edildi.Kompakt kasetli cihazlar yüksekliğin 21,7 cm, genişilk ve derinliğin 57 cm ve standart drenaj pompası olması nedeniyle 60*60 karolaj mimaride çözüm olmuştur.122 adet bağımsız bölüm merkezi sistem ile çözümlenmesine rağmen Fujitsu software PC control sayesinde her farklı ofisin tüketimi ayrı ayrı faturalandırılacak.


PAYAS GRAND MEZUYİ'NİN TERCİHİ FUJITSU VRF
10/08/2009
Yapımının her aşaması özenli Grand Mezuyi Otel'in iklimlendirme seçimi Fujitsu VRF.
PAYAS GRAND MEZUYİ'NİN TERCİHİ FUJITSU VRF
   

Cihan Müşavirlik İnşaat Taşımacılık Ticaret Ltd. Şti., İskenderun Payas'da bu senenin sonunda hizmete girmesini planladığı Grand Mezuyi Otelde, inşaatın her aşamasında gösterdiği özeni, iklimlendirme seçiminde de gösterdi ve  Fujitsu VRF Klima sistemlerini tercih etti. Sistem uygulamasını Fujitsu Adana Bayisi Isoha Ltd. üstlendiği proje sözleşmesine Isoha'dan Güray Atmaca ve Halil Orhan ile,  Cihan Müşavirlik adına firma sahibi, Mehmet Yiğit imza attılar. Mehmet Yiğit, kendi evinde de kullandığı Fujitsu VRF sistemiyle yaşadığı konforu ve rahatı, tüm otel müşterilerinin de yaşaması için bu markayı tercih ettiğini  belirtti. Devam eden otel inşaatının yanında bölge için ciddi yatırımlarını da sürdüren Mehmet Yiğit, temelini attığı İş Merkezinde en kolay seçimini yine iklimlendirme konusunda vereceğini söyledi.


MEKANİK TESİSAT SEKTÖRÜ'NÜN ÖNDE GELENLERİ JAPONYA'DA AĞIRLANACAK
05/09/2009
Ülkemizde mekanik ve proje sektörünün en iyi uygulamacıları Fujitsu ile teknoloji lideri Fujitsu'nun Japonya'daki teknoloji geliştirme merkezinde eğitim için araya gelecekler.
MEKANİK TESİSAT SEKTÖRÜ'NÜN ÖNDE GELENLERİ JAPONYA'DA AĞIRLANACAK
   

Mekanik Proje Sektörünün davetlileri Ekim 2009'da Japonya'nın Başkenti Tokyo'da Sektörün en iyisi FUJITSU Ar-Ge merkezinde geliştirilen yeni ürünlerle ilgili araştırma ve inceleme imkanlarının bulunduğu eğitim alacak. Japonya'da verilecek eğitimin ana konusu olarak yeni nesil VRF cihazlar ile Havadan Suya Isı pompaları. VRF Yeni nesil ile sektördeki en yüksek COP değerleri nasıl yakalandığı gözlenerek ürün performansına etken birçok üstünlüklerin incelenmesi imkânı elde edilecek. Eğitim ve incelemenin yapılacağı ürün geliştirme merkezini Fujitsu Başkanı'nın da ziyaret etmesi planlanıyor.


AĞAOĞLU YİNE FUJITSU DEDİ
20/07/2009
Ağaoğlu Sirkeler Grubu ÜMRANİYE AĞAOĞLU TİCARET ve İŞ MERKEZİ Projesinde;
Yine FUJITSU VRF KLİMA Sistemlerini tercih etti.
AĞAOĞLU YİNE FUJITSU DEDİ
   

Ağaoğlu Şirketler Grubu; Eltes Gold Recidence ve Eltes Güneşi Sosyal Tesis projelerinin ardından İş Merkezi projesinde de değişken soğutkan Debili Klima sistemleri için Fujitsu Distribitörlüğünü üstlendiği Japon FUJİTSU VRF klima sistemleri tercih edildi. Ümraniye ticaret ve iş merkezi projesi 12 ve 16  katlı Toplam 2 bloktan oluşmakta; 30.000 m2 kapalı alan bulunmaktadır. Daha önceki  27 katlı, 20 farklı daire tipinin bulundugu toplam 231 dairelik Eltes Eltes Gold Residence projesinde de Fujitsu VRF en uygun çözüm olmuştu.


UŞAK ÖZEL İDARESİNE AİT ÖZ MERKEZ FUJITSU VRF SİSTEM TERCİH ETTİ
08/07/2009
Fujitsu VRF sistemler olarak 11 Dış Ünite 70 iç ünite ile tasarlanan binada aynı zamanda Fujitsu Isı Geri Kazanım cihazları da kullanıldı.
UŞAK ÖZEL İDARESİNE AİT ÖZ MERKEZ FUJITSU VRF SİSTEM TERCİH ETTİ
   

Uşak ilinin en gözde yapısı olacak şekilde tasarlanan Öz Merkez seçkin mimari özelliklerine teknolojik Fujitsu VRF sistemlerini ilave etti. Yapım Müteahhitliğini BBT İnşaat Ltd Şti firmasının üstlendiği Öz Merkez inşaatında tamamen en üst mimari tasarımlar ve en üst teknolojik çözümler kullanıldı. Fujitsu VRF sistemler olarak 11 Dış Ünite 70 iç ünite ile tasarlanan binada aynı zamanda Fujitsu Isı Geri Kazanım cihazları da kullanıldı.Bina toplam 5000 m2 inşaat alanı ile Uşak ilinin en gözde yerinde en gözde binası olacak şekilde  inşaa edilmekte olup bina 29 Ekim 2009 tarihinde kullanıma açılacaktır.


AKILLI BİNANIN KLİMALARI FUJITSU
02/07/2009
Asil Öztürk İnşaat'ın yaptığı binada 130 adet Fujitsu split klima kullanıldı.
AKILLI BİNANIN KLİMALARI FUJITSU
   

İzmir Bornova'da bulunan seçkin inşaat firması Asil Öztürk İnşaat yeni binasında Fujitsu Klimaları tercih etti. İnşaatı yeni biten en son teknolojilerin kullanıldığı yapıda Mutfakta Franke Ankastre grup, Duvar kağıtları ve parkeler İtalya'dan getirilme, Aydınlatma ve panjurları otomatik çalışmakta, kapı ve kilit sistemli göz okuyuculu olması ile birlikte dairelerde kamera ve alarm sistemi bulunuyor. Binada ısıtma soğutma sistemlerini Fujitsu olarak tercih eden Asil Öztürk inşaat 130 adet split klima kullanıldı.


İSTANBUL BÖLGE HIFZI SIHHA ENSTİTÜSÜ FUJITSU KLİMALARIYLA İKLİMLENDİRİLECEK
30/06/2009
Şu an baştan aşağı tadilat gören bina ARAR Mühendislik tarafından tamamen yenilenmektedir.
İSTANBUL BÖLGE HIFZI SIHHA ENSTİTÜSÜ FUJITSU KLİMALARIYLA İKLİMLENDİRİLECEK
   

İstanbul Zeytinburnu'nda bulunan İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü FUJİTSU VRF Sistem klimalarıyla iklimlendirilecektir. Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı örnek alınarak, İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Enstitüsü kurulmuş olup, mali ve bilimsel açıdan Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı'na bağlı olarak hizmet vermektedir. Ayrıca 11 ilin (Balıkesir, Bolu, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli Yalova, İstanbul) halk Sağlığı laboratuarları teknik konuda İstanbul Bölge Hıfzıssıhha enstitüsüne bağlanmıştır.


CANLAR TEKSTİL FUJITSU VRF TERCİH ETTİ
26/06/2009
VRF Sistemde 18 adet iç ünite ve 4 adet dış ünite bulunuyor
CANLAR TEKSTİL FUJITSU VRF TERCİH ETTİ
   

"Antalya'nın Korkuteli İlçesinde 60 yıldır faaliyet gösteren CANLAR TEKSTİL  Korkuteli Belediyesinin hemen karşısında yapımı devam etmekte olan 7 katlı yeni iş merkezinde FUJITSU VRF KLİMA SİSTEMLERİNİ tercih etmiştir. Her katı 150m2 civarında olan iş merkezinde tüm katlarda ısı geri kazanım üniteleri ve ünitelere bağlı kanal sistemleri de Fujitsu  bünyesinde projelendirilmiş uygulamasına başlanmıştır. VRF Sistemde 18 adet iç ünite ve 4 adet dış ünite bulunmaktadır. Yapımı tamamlandığında Korkuteli ilçesinin en gözde iş merkezlerinden biri haline gelecek.


KONYA EREĞLİ ADESE AVM FUJİTSU VRF KLİMA SİSTEMLERLE İKLİMLENDİRİLECEK
13/06/2009
Konya Ereğli ADESE Alişveriş Merkezi Fujitsu VRF Klima Sistemleri ile ısıtılıp soğutulacak.
KONYA EREĞLİ ADESE AVM FUJİTSU VRF KLİMA SİSTEMLERLE İKLİMLENDİRİLECEK
   

Konya Ittifak Holding Kule Plazada yapılan toplantıya, Konya Fujitsu bayisi ve servisi, Kayites Mühendislik Selçuk ÖZTÜRK, Fujitsu Proje Müdürü Süleyman AK ile SEHA YAPI Mekanik Koordinatörü Ünal BAYSAL, Makine Mühendisi Atılgan AYAS katılmışlardır. Toplantı sonucunda, Konya Eregli ADESE AVM için, Kayites ile Seha Yapı arasında sözleşme imzalanmıştır. Projede kompakt kanal tipi, yüksek statik basınçlı kanal tipi, kompakt kaset 4 yönlü üflemeli cihazlar tercih edildi. Projede, toplam 25 adet dış ünite ve 130 adet iç ünite bulunmaktadır .


FUJİTSU SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ BULUŞTURDU
04/05/2009
Organizasyonu TTMD ile birlikte gerçeklestirilen toplantiya Resmi ve özel sektörden önemli bir katilim oldu. Toplanti sonunda kokteyl verildi.
FUJİTSU SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİ BULUŞTURDU
   

Fujitsu klima sistemleri RAC-PAC-Multi ve VRF Türkiye distribütörü, Fujitsu klima teknolojileri firmasi, 24 Nisan Cuma günü Ankara Crowne Plaza otelde bir tanitim toplantisi düzenledi. Organizasyonu TTMD ile birlikte gerçeklestirilen toplantiya Resmi ve özel sektörden önemli bir katilim oldu. Toplanti sonunda kokteyl verildi. Açilis konusmasini TTMD Baskan yardımcisi Bülent Özgür beyin yaptıgI ve Fujitsu Türkiye sorumlusu Bay Toshiyasu Ohno'nunda katilimcilara Türkçe hitap ettigi toplanti da sırasi ile  Fujitsu sirket tanitimi, Fujitsu Ürün tanitimi, Fujitsu yeni nesil VRF sunumu, J serisi sunumu ve son bölümde de Fujitsu isi pompasi tanitimi yapildi.2008 yili pazar paylarinin % 8 seviyesinde oldugunu belirten Fujitsu klima teknolojileri sirket ortaklarindan Gökay Tutulmaz, 3 yil sonrasi için hedeflerinin  % 20 -25 seviyesini yakalamak oldugunu  da ilave etti.


FORTİS YENİ BİNASINDA FUJİTSU TERCiH ETTi
28/04/2009
FORTIS Tuzla Subesi Fujitsu VRF klima sistemleri ile dizayn edildi.
FORTİS YENİ BİNASINDA FUJİTSU TERCiH ETTi
   

Fortis Tuzla subesinde Fujitsu VRF Klima sistemleri kullanildi. Isitma ve sogutmanin tamamen VRF Sistemle dizayn edilen subede Kasetli ve duvar tipi cihazlar tercih edildi. Subede, Tavan yüksekliginin az olmasi nedeniyle kompakt kaset tipi cihazlar projede çözüm olmustur. Kompakt kaset tipi cihazlar; Yükseklik 230 mm Genislik ; 570 mm , derinlik 570mm ebatlarinda, Drenaj pompasi üzerinde standart olarak bulunmakta ve düsük ses seviyesine sahiptir. Ayrica kaset tipi cihazlar 2 yön,3 yön ve 4 yön üfleme yapabilme özelligine sahiptir. Ayrica kanal tipi cihaz gibi kullanilma imkanina sahiptir. Flex boru ile farkli bir mekanin isitilmasi ve sogutulmasi mümkündür.


YILIN ÖDÜLÜ FUJİTSU'NUN
25/04/2009
Fujitsu Elektronik Ltd. 2008 yilinin enerji tasarrufu ödülünü aldi
YILIN ÖDÜLÜ FUJİTSU'NUN
   

Fujitsu Elektronik Ltd. grubumuzun elektronik çalisma bölümü "Chairman Award of 2008 Tohoku 7 Perfecture Electricity Effective Use Promotion Comittee = "2008 Tohoku 7 Elektrik Enerjisini Ideal Düzeyde Etkili Kullanma Terfi Komitesi Büyük Ödülü" 2008 yili verimli enerji yönetimi ödülünü tek basina (ödülün %100'ü) aldi. Ödül teslim töreni 18 Subat'ta Sendai de yapildi.
Fujitsu Elektronik Ltd. 2003'den bu yana donanim ve malzemelerde enerji tasarruf önlemleri gelistirmeye yönelik çalismalar yapilmaktaydi. Her ne kadar, daha sonra piyasaya sürülen ürünlerden CO2 salanimi her yil artarak devam etmisse de enerji tasarrufu gelistirme çalismalari 2004 nisan ayindan itibaren is yasaminda yerlesmeye baslamistir.


Fujitsu SEKTÖR TEMSİLCİLERİNE FUJITSU SİSTEMLERİ TANITACAK
13/04/2009
Ankara'daki Sektör temsilcileri Fujitsu un organize etmiş olduğu SEMİNER de buluşacak.
türk-tesisat-mühendisleri-derneği
   

TTMD (Türk Tesisat Mühendisleri Derneği) üyelerinin ve Resmi-Özel sektör temsilcilerinin katılımı ile VRF (Değişken Debili Soğutucu Sistem) ve Havadan Suya Isı Pompası konulu seminer,24 Nisan 2009 tarihinde CROWNE PLAZA ANKARA Otelde yapılacak. Ağırlıklı olarak yeni ürün gamı Değişken Debili Soğutucu Sistemi (Fujitsu Yeni VRF Plus Sistemi)     


GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ FUJITSU DOĞA DOSTU
11/04/2009
Isı Pompası sistemi 1KW'lik enerji kullanımı ile 3 ile 5 kW'lik ısı enerjisi üretmeye imkân veriyor.
GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ FUJITSU DOĞA DOSTU
   

Fujitsu Klima doğa dostu düşük enerji tüketimiyle yüksek verim sağlayan geleceğin teknolojisi Havadan Suya Isı Pompası - ATW ürününü piyasaya sürdü. Havadan Suya Isı pompası sistemi yaşam alanlarının Kullanım Suyu ihtiyacı ile Isıtma Suyu ihtiyacı için ileri teknoloji sunarken aynı zamanda soğutma teknolojisi kullanımı sağlanabilmektedir.  Avrupa'da elektrik tüketiminin ihtiyaçlara göre dağılımı dikkate alındığında en büyük payın Isınma için harcandığı istatistikî olarak gözükmekte iken Isı Pompası En verimli enerji üretim sistemi olarak her geçen gün önemi daha fazla anlaşılacağı beklenmektedir.      ŞATO RESTORANT FUJITSU VRF İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR
10/04/2009
İzmir Büyükşehir Belediyesi, tescilli yapıyı restarasyon çalışmalarından sonra "konukevi"ne dönüştürceceği tarihi yapıda üstün teknoloji Fujitsu sistemler kullanıldı.
ŞATO RESTORANT FUJITSU VRF İLE YENİDEN HAYAT BULUYOR
   

Konak Meydanı'nı tepeden gören konumuyla İzmir'in en özel yapılarından birisi olan  Şato Restoran, yeniden hayat buluyor. İzmir 1 No'lu Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Kurulu onayı ile devam eden çalışmalar, sonbahar aylarında tamamlanarak hizmete açılacak olan Şato Restaurant'da Fujtsu markalı 11 adet iç ünite ve 2 adet VRF dış ünite kullanıldı. Varyant yolunun açılmasının ardından bu bölgeye yapılan ilk yapılardan birisi olan Şato Restoran'ı tekrar kente kazandırmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, tescilli yapıyı restorasyon çalışmalarından sonra "konukevi"ne dönüştürecek.    


NARCITY EĞLENCE VE İS MERKEZİ DE FUJITSU VRF TERCİH ETTİ
09/04/2009
Narcity İş ve Eğlence Merkezi özgün mimarisine ısı geri kazanım cihazlaryla desteklenen 15 adet kanallı ve duvar tipi iç ünite ve 6 adet dış ünite kullanıldı.
NARCITY EĞLENCE VE İS MERKEZİ DE FUJITSU VRF TERCİH ETTİ
   

İzmir Narlıdere'de Ararat İnşaat Tarafından yapılan Narcity Eğlence ve İşmerkezi'nde üstün Japon Teknolojisi Fujitsu VRF sistemi kullanıldı. 870 m2 üzerine inşa edilen 5 katlı yapı; Banka, sağlık merkezi, teknoloji market, Restaurant Cafe, Alışveriş merkezi, oyun ve düğün salonu gibi olası işlevler için tasarlandı. 5. katta bulunan 700 m2 ve 500 kişi kapasiteli eğlence ve kültür merkezi değişik mimarisiyle dikkat çekiyor. Isı Geri kazanım cihazlarıyla desteklenen 8 adet kanallı iç ünite, 7 adet duvar tipi iç ünite ve 6 adet dış ünitenin kullanıldığı VRF sisteminin projelendirilmesi ve uygulanası tecrübesiyle 10 yılı aşkın süredir HVAC sektöründe hizmet veren Özkay Grup tarafından yapıldı.   


Otium Eco Club Side Otelde; FUJITSU VRF ve Multi cihazlar kullanildi.
11/02/2009
MULTI SISTEM; 205 Multi Dis ünite, 510 iç ünite ve VRF SISTEM; 15 VRF Dis ünite, 155 iç ünite.
Otium Eco Club Side Otelde; FUJITSU VRF ve Multi cihazlar kullanildi.
   

Antalya sehir merkezine 80 km. havaalanina ise 70 km. mesafede Titreyen göl Sorgun mevkiinde bulunan Otium Eco Club Side tercihini JAPON Markasi Fujitsu'dan yana kullandi. Daha önce Antalya bölgesinde BERR OTEL (82 Dis ünite 530 iç ünite , ve VIKINGEN OTEL (120 dis ünite 870 iç ünite), Otel projelerinin ardindan Antalya'da 3.büyük otel projesini de referanslarina ilave etti. Otium Club Side ; Tesisin 80 m.uzunlugunda kum çakil plaji Muhtesem göl ve orman manzarasi, yemyesil bir doga, masmavi bir deniz, uygarliklar köprüsü Anadolu'nun kusursuz güzellikleriyle, iklimlendirmedede müsterisine kusursuz hizmet sunmayi hedeflemektedir..                 


TÜRK TELEKOM ÇAGRI MERKEZINDE FUJITSU VRF SISTEMI KULLANILDI...
30/01/2009
Degisken Debili Sistem (VRF) e yönelik ARGE Yatirimlari ile dikkat çeken JAPON TEKNOLOJISI FUJITSU VRF Sistemi kullanildi.
türk-telekom
   

Iletisim Sektöründe,teknolojik yatirimlarina devam eden Türk Telekom, Ankara Il Müdürlügü Binasinda bulunan Çagri Merkezinde, Degisken Debili Sistem (VRF) e yönelik ARGE Yatirimlari ile dikkat çeken JAPON TEKNOLOJISI FUJITSU VRF Sistemi kullanildi. Sengel Insaatin Taahütünde yenilenen Türk Telekom Çagri Merkezindeki FUJITSU VRF Sistemi, RD Mühendislik tecrübesiyle projelendirilerek, uygulamaya alindi.              


Doga Park Evleri'nde FUJITSU VRF Klima sistemleri kullanildi...
22/01/2009
TOKI istiraki Emlak Pazarlama Insaat Proje Yönetimi, Bahçesehir Ispartakule mevkii Doga Parki bölgesinde Doga Parki Evlerinde FUJITSU VRF Klima sistemleri tercih edildi.
Doga Park Evleri'nde FUJITSU VRF Klima sistemleri kullanildi...
   

Son deprem yönetmeligine uygun yapi sistemi ile radye temel üzerine insa edilen Doga Park Evleri'nde Isi, ses ve su yalitimi yapilan projede yüzde 100 kullanimli jeneratör sistemi ve her dairede müstakil kombi bulunuyor. Doga Park Evleri'nde tüm odalarda 2 telefon hatti ile görüntülü intercom sistemi de mevcut. Küvet ve hidromasajli dus kabini de bulunan projede Japon Markasi Fujitsu VRF Klima sistemleri kullanildi. Bu projede 3 parsel üzerine, 7 bin 555 metrekarelik bir arazide insa edildi. Toplam insaat alaninin 15 bin metrekare olarak belirlendigi Doga Park Evleri, gölet manzarali 115 konuttan meydana geliyor.         


Royal Vikingen Quality Resort Otel' inde Fujitsu VRF Sistemi tercih edildi !...
14/01/2009
Royal Vikingen Quality Resort Otel'de 120 Dis Ünite - 870 ic Ünite kullanildi.
Royal Vikingen Quality Resort Otel' inde Fujitsu VRF Sistemi tercih edildi
   

Akdeniz Bölgesinde; Antalya-Manavgat-Alanya Karayolu üzerinde 105.km'sinde bulunan Royal Vikingen Quality Resort Otel'de Fujitsu VRF klima sistemi tercih edildi. Otel Yönetim kurulu baskani Süleyman Bas Uzun bir süre arastirma sonucunda Japon markasi FUJITSU klimayi ve tecrübesiyle Teknolojiyi bulusturan Fujitsu Firmasini tercih ettiklerini söyledi ve taraflar arasinda sözlesme imzalandi. Royal Vikingen Quality Resort Otel'de toplam 870 iç ünite 120 Dis ünite bulunmaktadir. Otel klima alt yapi çalismalarina baslanmistir. Antalya' da BERR OTEL 82 adet dis ünite 530 adet iç ünite projesinden sonra 2.si ve daha büyük bir projeye FUJITSU VRF Sistemin tercih edilmesi Antalya Bölgesinde yatirimcilarin dikkatini çekmeye devam ediyor.   


Ahi Evran Üniversitesi Fujitsu kullanıldı !...
31/12/2008
Kirsehir Ahi Evran Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Fujitsu VRF Sistemini Tercih etti.
Ahi Evran Üniversitesi Fujitsu kullanıldı
   

Japon Teknolojisi Fujitsu Klima , Fujitsu tecrübesiyle Türkiye yi Dört Mevsim iklimlendirmeye devam ediyor.
Kirsehir Ahi Evran Üniversitesi ,Fizik ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu bünyesinde yer alan Merkezde Fujitsu VRF Sistemi tercih edildi.Diger markalarin içersinde Fujitsunun tercih edilmesindeki en önemli rolün satis ani ve satis sonrasi hizmet kabiliyeti oldugunu ifade eden proje yöneticileri, FUJITSU nun VRF teknolojisinde dogru tercih oldugundan emin olduklarini ifade ettiler.


Ankara Beypazari Ciner Grup bünyesindeki Eti Soda Tesisleri Fujitsu kullanıldı !...
30/12/2008
Ankara Beypazari Ciner Grup bünyesindeki Eti Soda Tesisleri Pano ve Yönetim odalarinda Fujitsu VRF Sistemi kullanildi.
Ankara Beypazari Ciner Grup bünyesindeki Eti Soda Tesisleri Fujitsu kullanıldı
   

Park Holding ve Eti Maden Isletmeleri tarafindan yapimi gerçeklestirilen Beypazari Trona Tesisleri,Dünyanin en büyük ikinci soda külü yatagi olup,Ciner Grup bünyesindeki Eti Soda tarafindan isletilmektedir.
Soda külü endüstride dünyada en çok kullanilan ilk on elementin arasinda yer almaktadir.Bu önemli tesis iklimlendirme seçenegini zor iklim sartlarinda FUJITSU VRF olarak tercih etti. Güney Mekanik tarafindan isletmeye alinan iklimlendirme sistemleri performansi ile tüm kullanicilara dogru tercih yapildigini göstermektedir.


Tarihi Mahmut Nedim Konagıi' nda Fujitsu kullanıldı !...
25/12/2008
Sanlıurfa' da Tarihi Mahmut Nedim Konagı' nda Fujitsu tercih edildi.
şanlıurfa-mahmut-nedim-konağı-fujitsu-vrf-projesi
   

* Tarihi Mahmut Nedim konaginda FUJITSU VRF Sistem klima ile isitiliyor ve sogutuluyor. Fujitsu bayisi ve servisi Ipeksever firmasi tarafindan satisi ve montaji gerçeklestirilen Konakta Kasetli döseme tipi cihazlar kullanildi.

* Sanliurfa Kurtulus Savasi'nda Fransiz kuvvetlerince isgal edilerek karargah olarak kullanilan bu tarihi yapinin duvarlarindaki mermi izleri savas günlerinin hatirasini yansitmasiyla biliniyor.

* 1903 tarihinde insa edilen konak, Avrupai tarzda konak mimarisi ile geleneksel tarzda Urfa evi mimarisinin kaynastigi bir özellige sahip. Genis bir alana yayilan konak, haremlik ve selamlik bölümlerindeki düzgün kesme tas yapilardan meydana geliyor.


Antalya Bölgesinde Berr Hotel Fujitsu VRF ile iklimlendirilecek !...
22/12/2008
Antalya Bölgesinde Berr Hotel Fujitsu VRF tercih etti.
Antalya Bölgesinde Berr Hotel Fujitsu VRF ile iklimlendirilecek
   

Antalya Konyaaltı sahilinde Yeni yapılan Şehir içi Otellerinin en büyüğü olarak nitelendirilen BERR Otel Fujitsu Kilima VRF sistemlerini tercih etti.
Köseoğlu inşaat ile  Fujitsu Bu güzide projeyi imza altına aldı.Otel Sahibi Mustafa KÖSEOĞLU: Japon markaları arasından Fujitsu imzası ile FUJİTSU markasının kalitesinin güzel bir cizgi oluşturduğunu ve bundan sonraki projelerinde tercihini bu yönde kullanacağını belirtti.
İstanbul,Ege,Güneydoğu Bölgelerinden sonra Akdeniz Bölgesinde de ilk Büyük projesine imza atan Fujitsu bu proje ile bölgedeki birçok yatırımcının dikkatlerini çekmeyi başardı.
KÖSEOĞLU İnşaat Tarafından yapımı devam eden Otelde 530 iç ünite 82 adet dış ünite bulunuyor.Seçkin mimarisi ile göz kamaştıran BERR hotel Fujitsu VRF sistemleri teknolojiyi en üst seviyede yakalamış oldu..

       

Mekanik Proje Sektörünün en iyileri Japonya'da !...
05/12/2008
Mekanik proje sektörünün en iyileri Fujitsu için Japonya'da bir araya geldiler.
mekanik-proje-sisteminin-en-iyileri-fujitsu-için-bir-araya-geldi
   

Mekanik Proje Sektörünün en iyileri 29 Kasim 2008 ile 05 Aralik 2008 Japonyanin Baskenti Tokyoda-Osakada ve Kyotoda Sektörün en iyisi FUJITSU ile bulustu. Japonyada yapilan tanitim da yeni nesil VRF cihazlar ile Havadan suya isi pompalari tanitildi. VRF Yeni nesil ile sektördeki en yüksek COP degerleri yakalanirken ürün performansina etken bir çok üstünlüklerin tanitimlari yapildi. Fujitsu Baskaninin da katilimi ile baslayan yeni nesil cihaz tanitimlarinda Türkiyenin en büyük proje dizayn firmalari büyük ilgi gösterdi. VRF yeni nesil ile beraber havadan suya isi pompasi tanitimi ile Fujitsu ve Fujitsu teknolojinin yaraticisi olduklarini ve en ileri teknolojiyi kullanicilar ile bulusturdugunu bir kez daha ispatlamis oldu.

       

Orta Asya'nın En Büyük Mescidi FUJITSU VRF Klima ile Isınıyor.
26/11/2008
Özbekistan'ın Taşkent Şehrindeki Hazreti İmam Mescidinde FUJITSU VRF sistem kullanılılıyor.
Orta Asya'nın En Büyük Mescidi FUJITSU VRF Klima ile Isınıyor.
   
Müteahitliği ZEROMAX firması tarafından yapılan mescidin  klima sistemi,  Fujitsu bayisi ve servisi Antek klima tarafından da montaj ve devreye alma işlemi gerçekleştirilmiştir. Toplam alan 5000 m2 kot farkının 8 mt. olduğu mescidde  90.000 btu/h   yüksek statik basınçlı (300 pa) kanallı cihazlar kullanıldı. Kış şartlarının oldukca  çetin geçtiği özbekistanda  eksi  20 derece ye kadar ısıtmada sorunsuz çalışan fujitsu klimalar  ile istenen konfor sağlanmıştır. Fujitsu Klimalar tüm dünyada  da sorunsuz olarak  sağladığı konfor sayesinde tercih edilmeye devam edilmektedir.

 


12. Müsiad Uluslararası Fuarında Rekor Katılım
23/10/2008
FUJITSU KLIMA Sistemleri olarak biz de fuardaydık.
müsiad-fuarı
   
23-26 Ekim 2008 2006 tarihinde gerçeklestirilen 12. MÜSIAD Uluslararasi Fuari'na rekor bir oranla 61 farkli ülkeden 2.000' in üzerinde misafir isadami katilmistir. Fujitsu Klima Sistemlerinin sergilendigi standimiz yogun ilgi görmüstür.
Fuara; Afganistan, Cezayir, Avusturya, Avusturalya, Banglades, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kamerun, Çin, Misir, Fransa, Fiji, Gana, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, Iran, Irak, Italya, Ürdün, Kazakistan, Kosova, Kuveyt, Kirgizistan, Lübnan. Libya, Makedonya, Malezya, Mogolistan, Fas, Hollanda, Nijerya, Pakistan, Filistin, Rusya, Suudi Arabistan, Senegal, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, Surinam, Isviçre, Sudan, Suriye, Tunus, Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti, BAE, Ingiltere, Ukrayna, ABD, Vietnam, Yemen ve Zaire' den katilimlar olmustur.