VRF Klima Kullanım Alanları Nerelerdir ?

fujitsu-vrf-klima-sistemi-kullanım-alanları-banner

VRF klima sistemleri enerji tasarrufunun öncelikli olduğu otel alışveriş mekezleri, ofisler, hastane, residance, okullar tarafından tercih ediliyor. Konut ve villalarda da VRF klima sistemlerinin kullanımı oldukça yaygınlaşmaktadır. Esnek ve geniş iç ünite seçenekleri sayesinde ısıtma ve soğutma yapılacak tüm ortamlara uyum sağlıyor.

Alışveriş Merkezleri:  Fujitsu VRF Klima Sistemleri esnek uygulama alanlarından dolayı alışveriş merkezlerinde tercih ediliyor. Küçük bir dükkanın iklimlendirileceği gibi, tüm alışveriş merkezinin iklimlendirilmesine de imkan sağlayacak şekilde tasarlanmış sistemlerdir.

Ofisler: İklimlendirilecek ortamlar birden fazla bölümlere ayrılmış olabilir. Büyüklüklerine göre her bir bölüm için farklı iç ünite seçenekleri sunan (kaset, kanallı, duvar, konsol, salon) VRF Klima Sistemleri ofisler için vazgeçilmez çözümlerdir.

Oteller: Tek bir sisteme 48 iç ünitenin bağlanabiliyor olması ve bir ya da birkaç iç ünitenin minimum kapasitelerde çalıştırılabiliyor olması enerji tasarrufunun ön planda tutulacağı otellerde VRF Klima Sistemlerini vazgeçilmez kılıyor. Aynı anda hem ısıtma hem soğutma yapabilme özelliğine sahip olmaları oteller tarafından tercih edilmelerinin diğer bir nedenidir.